Wyłączniki nadprądowe

     Centrum elektrycznym ANIA  to jeden sklep, w którym w pełni zaopatrzysz się we wszystkie elementy niezbędne do stworzenia profesjonalnej instalacji energii elektrycznej, która będzie równie solidna co bezpieczna. Wśród wielu elementów montażowych i urządzeń w naszej ofercie, warto zwrócić uwagę na szeroką gamę wyłączników nadprądowych - urządzeń nieodłącznie związanych z bezpiecznym użytkowaniem prądu elektrycznego.

Przed czym chroni nas wyłącznik?

Wyłącznik nadprądowy, popularnie zwany korkiem, bezpiecznikiem albo eską jest jednym z najpopularniejszych elementów instalacji. Znajdziemy go w praktycznie każdej domowej, mieszkaniowej czy przemysłowej sieci. Bezpiecznik automatyczny ze względu na tryb swojego działania sukcesywnie wypierają z rynku starsze rozwiązania w tej dziedzinie. Do czego służy wyłącznik nadprądowy? Jest to zabezpieczenie przed konsekwencjami zwarć i przeciążeń.

Przeciążenie elektryczne to zjawisko, które powstaje wskutek większego przepływu prądu, niż jest to dopuszczalne przez producenta. W takiej sytuacji wydziela się dodatkowe ciepło. Konsekwencją jest podwyższona temperatura, która w skrajnych przypadkach może prowadzić do zagrożenia pożarowego w wyniku stopienia się instalacji. Zwarcie elektryczne natomiast występuje natomiast w wyniku uszkodzenia instalacji elektrycznej i niepożądanego połączenia żył. Wskutek tego powstaje prąd o bardzo dużym natężeniu, który, tak jak w przypadku przeciążenia może prowadzić do pożaru. Zadaniem bezpieczników automatycznych jest w  takich sytuacjach odciąć dopływ prądu.

Rodzaje wyłączników nadprądowych

Elektromarket ANIA oferuje szeroki wybór wyłączników nadprądowych, w zależności od potrzeb danej instalacji i urządzeń pod nią podpiętych. Na przykład wyłącznik nadprądowy b16, b6 lub wyłącznik nadprądowy b16 to oznaczenie na modele przeznaczone do odbiorników niewrażliwych na przeciążenia termiczne o małych prądach rozruchowy, a na przykład wyłącznik nadprądowy 16A odnosi się do dopuszczalnego natężenia. W ofercie znajdziemy wyłączniki jedno - , dwu - i trójfazowe.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.