Wyłączniki różnicowoprądowe

     Oferta centrum elektrycznego ANIA to rozbudowany asortyment wysokiej jakości elementów pozwalających założyć sprawną i bezpieczną sieć energii elektrycznej oraz imponująca gama wszelkiego rodzaju oświetlenia. Kontekst bezpieczeństwa przy energii elektrycznej jest szalenie istotny. Wymóg stosowania niektórych elementów jest wręcz przykazany ustawowo. Jedną z takich części jest wyłącznik różnicowoprądowy.

Po co instalować wyłącznik różnicowoprądowy?

Wyłącznik różnicowoprądowy, to urządzenie zabezpieczające, którego zadaniem jest wykrywanie sytuacji, w których prąd elektryczny, który z niego wypływa nie jest równy temu doń wpływającym. Popularna “różnicówka” to jeden z najpopularniejszych i zarazem najskuteczniejszych zabezpieczeń przed porażeniem prądem, wśród elementów tego typu stosowanych w sieciach elektrycznych. Wymóg jego stosowania narzucony jest zarówno przez rozporządzenie Ministra Infrastruktury, jak i przez Polskie Normy.

Według definicji, wyłącznik różnicowoprądowy to urządzenie chroniące przed porażeniem, zarówno przez dotyk bezpośredni jak i pośredni, dzięki samoczynnemu wyłączeniu zasilania, na skutek upływu energii elektrycznej, do przewodu, ziemi lub aparatu podłączonego do sieci. Dotyk bezpośredni oznacza dotknięcie przez człowieka części elektrycznej, urządzenia znajdującego się pod napięciem. Dotyk bezpośredni dotyczy sytuacji, gdy urządzenie nie jest co prawda pod napięciem, ale stanowi zagrożenie wskutek na przykład uszkodzonej instalacji.

Rodzaje wyłączników różnicowoprądowych

W elektromarkecie ANIA dostępne są różne rodzaje wyłączników. Wyłącznik różnicowoprądowy jednofazowy posiada dwa moduły , wyłącznik 3 fazowy posiada cztery moduły. Wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym natomiast to wyłącznik, który posiada dodatkowe zabezpieczenie. Takie zabezpieczenie chroni dodatkowo przed efektami czasowego przepięcia, które może prowadzić do zwarcia, a w konsekwencji do pożaru. Wyłączniki klasyfikuje się ze względu na takie parametry, jak prąd i napięcie znamionowe, prąd znamionowy różnicowy oraz typ wyzwalania.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.