Świetlówki liniowe

     Świetlówka liniowa była najczęściej wykorzystywana w miejscach publicznych - rozwiązania tego typu były alternatywą dla zwykłych żarówek. Zazwyczaj montowano je w szkołach, biurach i innych miejscach publicznych. Były wybierane ze względu na swoją energooszczędność i większą ilość światła. W biurach czy uczelniach, wybierano żarówki liniowe także z innego powodu - żarówki dawały lekko niebieskie światło, które optycznie ochładza pomieszczenie, co umożliwia lepsze skoncentrowanie się na pracy lub nauce.

Oświetlenie liniowe LED

Oświetlenie liniowe LED dostępne jest w różnych długościach i najczęściej montowane jest w różnego rodzaju oprawach. Te lampy nadają się do pomieszczeń, gdzie często włącza się i wyłącza światło - szybko osiągają jasność i są odporne na częste ich uruchamianie. Świetlówka ledowa jest wykorzystywana w przestrzeniach biurowych, halach sportowych lub magazynach. To nowoczesny sposób oświetlenia, które sprawdza się w pomieszczeniach o różnym zastosowaniu.  

Oszczędność

Zastosowanie świetlówki LED gwarantuje dużą oszczędność w porównaniu do zwykłych żarówek, bo aż 50%. Świetlówka LED daje przyjemne światło, które włącza się zaraz po włączeniu i nie migocze (jak w przypadku jarzeniówek). Zainstalowanie lamp ledowych jest stosunkowo kosztowne, ale bardzo szybko się zwraca, bo już po roku można zauważyć, że inwestycja jest opłacalna. Emitowane oświetlenie jest przyjemne dla oka i spełni oczekiwania osoby nawet najbardziej wymagającej. Świetlówki liniowe LED to nowoczesne podejście do oświetlenia pomieszczeń publicznych i nie tylko, bo idealnie sprawdzą się na przykład w warsztacie lub w garażu.

Świetlówka T5 i T8

Świetlówka T5 pierwszy raz została pokazana na targach w Hanowerze w 1995 roku. Świetlówki T8 są tej chwili jest bardzo często wykorzystywana jako oświetlenie akwarium.

Świetlówka T5 LED ma mniejsze wymiary od świetlówki T8, ma większa moc i dłużej pracuje. Natomiast świetlówka T8 współpracuje ze statecznikami magnetycznymi i umożliwia dużo większy wybór niż przy świetlówce T5 - w takich rozwiązaniach jak medycyna czy solaria. Obie świetlówki mają swoje wady i zalety, dlatego ważne jest określenie odpowiednich i wybranie właściwego rozwiązania.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.