Ograniczniki przepięć

     W niektórych miejscach niezbędne są ograniczniki przepięć. To one chronią aparaturę oraz urządzenia elektryczne przed niebezpiecznymi przepięciami, zmniejszając lub całkowicie niwelując skutki tego następstwa. Szczególnie przydają się w celu ochrony przed skutkami wyładowań elektrycznych w postaci burz i piorunów. To one potrafią w jedną chwilę zniszczyć wszelkie, podpięte aktualnie do sieci elektrycznej urządzenia!

Ogranicznik przepięć niezbędny w każdym domu

Wyładowania elektryczne zdarzają się stosunkowo rzadko, jednak jeśli już nastąpią i uderzą niefortunnie w miejsce zaburzające przepływ energii elektrycznej, to mogą doszczętnie zniszczyć wszelkie urządzenia elektryczne w domu. Prąd płynący przez przewody zyska moc wynikającą z pioruna i płynąc dalej kablami energetycznymi w ostatecznym rozrachunku zniszczy ostateczne miejsce, w tym przypadku sprzęt elektryczny. W celu ochrony przed takimi sytuacjami stosuje się ograniczniki przepięć, które biorą na swoje barki wszelkie zmiany amplitudy prądu.

Ograniczniki napięcia są szeroko stosowane głównie w celu ochrony transformatorów elektrycznych. Jednak równie często spotykamy je także w domach jako ostatnie ogniwo ochrony przed skutkami wyładowań. Lecz nie służą jedynie jako niwelowanie skutków burz, gdyż stają się także ostatecznym zabezpieczeniem przed wewnętrznymi problemami z prądem. Prąd czasami dotykają chwilowe skoki napięcia, np. podczas załączania niektórych sprzętów, który może wpłynąć na działanie delikatnych sprzętów elektrycznych oraz elektronicznych.

Chroń dom przed wyładowaniami i przepięciami!

Sprzęty domowe są bardzo delikatne i w większości zostały wyposażone w dziesiątki układów scalonych, przez co są także narażone na chwilowe skoki napięcia. Jedno wyładowanie elektryczne może zniszczyć wszystkie urządzenia elektroniczne i elektryczne, zaś niewielki skok napięcia w domu może spowodować awarię bardziej delikatnych sprzętów, takich jak komputer, bądź telewizor. W sklepie Elektromarketania.pl dostępne są ograniczniki przepięć o najwyższej jakości, które uchronią od zgubnego wpływu przepięć.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.