Przyciski sterownicze

Przyciski sterownicze

W kategorii przyciski sterownicze oferujemy szeroki wybór przycisków sterowniczych wysokiej jakości. Tego typu elementy sieci elektrycznej używane są przede wszystkim w zakładach przemysłowych, w budynkach użytku publicznego oraz w domach. Każdy z oferowanych produktów spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa oraz najwyższe standardy jakości. Posiadamy przyciski sygnalizacyjne podświetlane o bardzo wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz na zanieczyszczenia.

Przyciski sterownicze

Subcategories

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-29 z 29 pozycji

Aktywne filtry

Przyciski sygnalizacyjne

W naszej ofercie w kategorii znajdują się elementy przeznaczone do trudnych warunków jakie panują często w budynkach przemysłowych. Część przycisków zbudowana jest tak, aby mogły zostać podłączone i sygnalizować ważne dane sensoryczne (posiadają wbudowane lampki sygnalizacyjne). Tego typu przyciski najczęściej wykorzystywane są w fabrykach, w miejscach publicznych (na przykład w windach) oraz czasami również w budynkach mieszkalnych.

Wysoki stopień szczelności to podstawa w sprzęcie przemysłowym

Większość z naszych przycisków sygnalizacyjnych posiada nadany wysoki stopień szczelności. Tego typu parametry podaje się według standardu IP (International Protection Rating) - prawie każdy przycisk posiada ochronę na poziomie IP67. Oznacza to, że urządzenie z taką klasą szczelności jest całkowicie odporne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia pył, kurz i piasek oraz nawet przy chwilowym zanurzeniu lub opryskaniu z dowolnej strony nie przepuści do środka wody.

Przyciski sygnalizacyjne - zastosowanie

Aby w bezpieczny sposób sterować maszynami przemysłowymi, należy odpowiednio wykorzystywać przeznaczone do tego celu urządzenia oraz aparaturę elektroniczną - między innymi przyciski sterownicze. Część z przycisków sterowniczych posiada specjalne podświetlenie, które może powiadamiać o różnych stanach sprzętu. Posiadamy produkty wykonane w różnych kolorach, również takie, które wyposażone są w system samopowrotny (klawisz po wciśnięciu wraca natychmiast na pozycję startową). Może to być na przykład przycisk restartujący uruchomioną maszynę - działanie jest podobne jak w przypadku dzwonka do drzwi lub przycisku generującego zapłon w nowych samochodach.