Kategorie

Filtruj według

Marka

Kolor

Klasa szczelności

Przyłącza - zaciski

Sposób montażu

Uziemienie

Z ramką / bez ramki

Gniazda elektryczne


Gniazdka elektryczne zaliczane są do nieskomplikowanych złączek instalacyjnych, dzięki którym możliwe staje się podpięcie do sieci urządzeń zasilanych energią elektryczną. W tej kategorii znajdziesz profesjonalne gniazda elektryczne (wtykowe) w wielu wariantach do wyboru. To między innymi: gniazda elektryczne natynkowe, zewnętrzne, podwójne, antenowe satelitarne, głośnikowe podwójne, głośnikowe internetowe, internetowe natynkowe, ekwipotencjalne i inne. Niezależnie od tego, czy wybierzesz gniazdo elektryczne zewnętrzne, czy też natynkowe — decydując się na wybór produktów z Elektromarket Ania stawiasz na wysoką jakość w przystępnej cenie.

Gniazdka elektryczne: natynkowe, zewnętrzne, wewnętrzne, podwójne, satelitarne

Jest 931 produktów.

Pokazano 1-36 z 931 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-36 z 931 pozycji

Gniazdka elektryczne — rodzaje

Gniazdka elektryczne z naszej oferty pozwolą Ci na pełną swobodę zakupów. Z uwagi na duży wybór rodzajów gniazd wtykowych, szybko znajdziesz takie, którego będziesz potrzebować do montażu. Gniazdka elektryczne dzieli się na:

  • Gniazdo elektryczne natynkowe — nie wymaga wykonywania otworu w ścianie i montażu puszki elektrycznej. Każdy przewód mieści się w gnieździe. Jest łatwiejsze w instalacji niż podtynkowe. Można je montować w zasadzie wszędzie, lecz trzeba brać pod uwagę możliwości utrudnień podczas ich użytkowania.
  • Gniazdo antenowe podwójne — pozwala podłączyć dwa urządzenia do odbioru telewizji w takim miejscu, w którym nie ma rozbudowanej instalacji kablowej.
  • Gniazdo elektryczne podwójne głośnikowe — dzięki niemu możliwe jest podłączenie kolumny do daleko znajdującego się źródła sygnału. Przykładem mogą być głośniki satelitarne z zestawu kina domowego.
  • Podwójne gniazdo internetowe — umożliwia podłączenie dwóch niezależnych linii w estetyczny sposób. Dobrej jakości gniazdo internetowe zawiera także zamek zaciskowy, za którego sprawą połączenie jest trwałe, a kable się nie wysuwają.
  • Gniazda zewnętrzne — służą do montażu na zewnątrz. Są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy gniazda elektryczne zewnętrzne mają stopień ochrony przed wilgocią IP44. To gwarancja pewności, że gniazdo elektryczne zewnętrzne będzie odporne na działanie deszczu, czy rozbryzgu wody podczas podlewania kwiatów.

W ofercie znajdziesz gniazdka elektryczne podwójne i gniazda elektryczne pojedyncze. To, jakie wybierzesz, powinno być podyktowane potrzebami montażu i tym, ile sprzętu zamierzasz podłączyć do kontaktu.

Co to jest gniazdo ekwipotencjalne?

Gniazdo ekwipotencjalne to gniazdo elektryczne, które jest zazwyczaj używane w laboratoriach. Ma ono zdolność do wyrównywania potencjałów, co jest istotne, jeśli chodzi o sprzęty laboratoryjne. Takie gniazda są bardzo ważne w szpitalach i innych placówkach medycznych, ponieważ gwarantują niezawodną pracę. Do tego typu gniazdka są z reguły podłączane urządzenia pomiarowe, które mają duży stopień czułości. Można je dostać w różnym kształcie i kolorze, na jedno lub dwa miejsca na zacisk sprężynowy, bądź wtyczkę. Warto również do niego dołączyć bolce zabezpieczające przed usterkami wnętrza.

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne i trwałe gniazdka elektryczne nowoczesne i klasyczne w wielu wariantach do wyboru. Zachęcamy do sprawdzenia również pozostałych kategorii naszego sklepu online. Gwarantujemy bardzo obszerny wybór i przystępne ceny.

Zarejestruj Nowe Konto