Kategorie

Filtruj według

Marka

Kolor

Klasa szczelności

Przyłącza - zaciski

Sposób montażu

Z ramką / bez ramki

Włączniki


Łączniki to małe, elektroniczne sprzęty, które każdy zna ze swojego doświadczenia. Zazwyczaj są kojarzone także jako włączniki lub wyłączniki światła i przybierają różne formy. Najbardziej rozpowszechnioną jest zdecydowanie format kwadratu lub prostokąta, o jednym czy dwóch biegunach. Łącznik, działając stale w każdym domu, ma za zadanie odcinać oraz dopuszczać prąd do świateł. Są one zatem niezbędne w każdym domu czy mieszkaniu.

Wyłączniki, włączniki, łączniki

Jest 758 produktów.

Pokazano 1-36 z 758 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-36 z 758 pozycji

Włącznik światła to łącznik, który trzeba dobrze znać!

Zasada działania każdego łącznika polega w większości na tym samym, otóż przy jednym położeniu odcina on prąd zasilający przykładowo lampę, zaś przy drugim położeniu dopuszcza go, co powoduje jej rozświetlenie. Wiele rodzajów łączników światła zdecydowanie poprawia funkcjonowanie całego domu. Wśród głównych typów wyróżniamy takie wersje, jak włącznik jednobiegunowy, który obejmuje działaniem tylko jedno źródło oświetlenia. Włącznik schodowy, polega na możliwości zapalenia światła w jednym miejscu, a zgaszenia w innym, przykładowo po pokonaniu schodów.

Włącznik świecznikowy obejmuje działaniem kilka źródeł światła, obsługiwanych w jednym miejscu, a łącznik dwubiegunowy, pozwala na obsługę dwóch źródeł światła, w ramach jednego włącznika. Właściwy wybór jest bardzo ważny, gdyż będzie z nami przez całe życie, bowiem kolejne przeróbki pociągają za sobą duże koszty i nakłady pracy. Warto zatem dopasować włączniki światła zawczasu i zmniejszyć liczbę problemów związanych z ich wymianą w przyszłości.

Łącznik światła jest niezbędny w Twoim domu

Niezależnie od sposobu oświetlenia domu czy mieszkania, w każdym z nich swoje miejsce mają odpowiednie łączniki światła. To za ich pomocą domownicy mogą decydować o włączeniu lub wyłączeniu światła, zaś wybór konkretnego rodzaju usprawni ten proces i spowoduje brak pomyłek we włączaniu danego źródła światła. W sklepie Elektromarketania.pl dostępne są najwyższej jakości wyłączniki światła, które spełnią swoje zadanie w każdym pomieszczeniu. Warte zakupu modele z pewnością będą służyć niezawodnie przez bardzo długi czas.

Zarejestruj Nowe Konto