Filtruj według

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Seria osprzętu

Seria osprzętu

Klasa szczelności

Klasa szczelności

Sposób montażu

Sposób montażu

Łączniki świecznikowe

Łączniki świecznikowe

Łączniki świecznikowe są najczęściej stosowane podczas montażu żyrandola. Można je również wykorzystać w innych miejscach, w których konieczne jest sterowanie kilkoma źródłami światła. Może to być na przykład kilka grup żarówek znajdujących się w żyrandolu czy dwie żarówki ulokowane w lampie. Najbardziej popularne jest stosowanie ich w lampach, które mają dużą liczbę żarówek, ale także w kinkietach, których występuje kilka w danym pomieszczeniu.

Łączniki świecznikowe

Subcategories

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Oszczędność energii elektrycznej

Łącznik instalacyjny świecznikowy może podobnie do ściemniaczy pomóc zaoszczędzić energię elektryczną. Można tego dokonać, jeśli użytkownik nie będzie włączał każdej znajdującej się w lampie żarówki. Nie zawsze istnieje potrzeba zapalania wszystkich źródeł światła, a dopilnowanie tego spowoduje niższe opłaty za energię elektryczną. Przede wszystkim jest to możliwe, jeśli w danym pomieszczeniu znajduje się spory żyrandol z kilkoma żarówkami.

Sprzęt umożliwia włączenie tylu żarówek, ile w danym momencie potrzebują domownicy. Kwota, którą można wówczas zaoszczędzić zależy od liczby źródeł światła występujących w lampie oraz tego, ile razy w ciągu miesiąca włączana jest jedna grupa oświetlenia. Zazwyczaj łączniki można kupić w postaci dwuklawiszowych przycisków do sterowania, które są podzielone na strefy. Istnieją też potrójne, jakie umożliwiają sterowanie większą liczbą stref oświetleniowych. Włączniki występują w różnych kolorach, zazwyczaj w klasycznym białym.

Łącznik świecznikowy podwójny

Łącznik świecznikowy podwójny ma dwa klawisze, które pozwalają łączyć dwa niezależne obwody oświetleniowe ze wspólnego zasilania. Często jest montowany w dużych pomieszczeniach, w których znajduje się oświetlenie strefowe. Przykładowo w salonie można włączyć dwie żarówki za pomocą jednego przycisku, a drugim następne trzy. Włączniki podwójne istnieją w formie monobloków z ramką bądź są dostępne jako elementy modułowe. W przypadku tych ostatnich trzeba dołączyć właściwą ramkę instalacyjną, która ochroni ścianę przed zabrudzeniami.