Włączniki świecznikowe

     Łączniki świecznikowe są najczęściej stosowane podczas montażu żyrandola. Można je również wykorzystać w innych miejscach, w których konieczne jest sterowanie kilkoma źródłami światła. Może to być na przykład kilka grup żarówek znajdujących się w żyrandolu czy dwie żarówki ulokowane w lampie. Najbardziej popularne jest stosowanie ich w lampach, które mają dużą liczbę żarówek, ale także w kinkietach, których występuje kilka w danym pomieszczeniu.

Oszczędność energii elektrycznej

Łącznik instalacyjny świecznikowy może podobnie do ściemniaczy pomóc zaoszczędzić energię elektryczną. Można tego dokonać, jeśli użytkownik nie będzie włączał każdej znajdującej się w lampie żarówki. Nie zawsze istnieje potrzeba zapalania wszystkich źródeł światła, a dopilnowanie tego spowoduje niższe opłaty za energię elektryczną. Przede wszystkim jest to możliwe, jeśli w danym pomieszczeniu znajduje się spory żyrandol z kilkoma żarówkami.

Sprzęt umożliwia włączenie tylu żarówek, ile w danym momencie potrzebują domownicy. Kwota, którą można wówczas zaoszczędzić zależy od liczby źródeł światła występujących w lampie oraz tego, ile razy w ciągu miesiąca włączana jest jedna grupa oświetlenia. Zazwyczaj łączniki można kupić w postaci dwuklawiszowych przycisków do sterowania, które są podzielone na strefy. Istnieją też potrójne, jakie umożliwiają sterowanie większą liczbą stref oświetleniowych. Włączniki występują w różnych kolorach, zazwyczaj w klasycznym białym.

Łącznik świecznikowy podwójny

Łącznik świecznikowy podwójny ma dwa klawisze, które pozwalają łączyć dwa niezależne obwody oświetleniowe ze wspólnego zasilania. Często jest montowany w dużych pomieszczeniach, w których znajduje się oświetlenie strefowe. Przykładowo w salonie można włączyć dwie żarówki za pomocą jednego przycisku, a drugim następne trzy. Włączniki podwójne istnieją w formie monobloków z ramką bądź są dostępne jako elementy modułowe. W przypadku tych ostatnich trzeba dołączyć właściwą ramkę instalacyjną, która ochroni ścianę przed zabrudzeniami.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.