Lampy stołowe do salonu

Lampy stołowe do salonu, lampy gabinetowe

Lampy stołowe do salonu zapewniają uatrakcyjnienie każdego stołu, jak i poprawę jego właściwości praktycznych. Duże i masywne, a także lekkie i subtelne modele spełnią się w roli klasycznego, bądź awangardowego wyposażenia Twojego mieszkania. Poznaj wszystkie z nich na elektromarketania.pl i zamów model, który spełni wszelkie oczekiwania domowników!

Lampy stołowe do salonu

Subcategories

Jest 114 produktów.

Pokazano 1-36 z 114 pozycji

Aktywne filtry

Jaką lampę stołową wybrać?

Lampy stołowe charakteryzują się niewielką wysokością i ciekawym wyglądem zewnętrznym. Modele znane także jako lampy gabinetowe sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale także w miejscu pracy, tj. na biurku czy przy komputerze. Są niskie i oświetlają przestrzeń wokoło mniej więcej na wysokości twarzy, tym samym są praktyczne i wręcz niezbędne. Bardzo duża liczba modeli do wyboru sprawia, że każdy znajdzie idealny dla siebie. Egzemplarze masywne i ciężkie przeplatają się z wersjami stonowanymi i o lekkiej formie. To, którą z nich powinieneś wybrać zależy od wielu kwestii.

Do salonów lub gabinetów pełnych modernistycznych elementów wyposażenia powinno się wybrać futurystyczną lampę. Aluminium, chrom oraz czerń to barwy, które znakomicie się sprawdzą w tej roli. Zapewniają loftowy efekt nowoczesnego mieszkania o ciekawym wystroju. Gdy zaś w Twoim gabinecie przeważa luksusowość i klasyka, to skuś się na modele bardziej masywne, o cięższej formie, wykonane np. z drewna. W tej sytuacji warta uwagi będzie także wersja z abażurem, czy model atrakcyjnie zdobiony.

Cechy praktyczne lampy stołowej

Lampy stołowe do salonu powinny charakteryzować się odpowiednim światłem i właściwym stylem. Stylu już po zakupie nie zmienimy, jednak temperaturę światła jak najbardziej. Możemy o niej decydować wedle upodobań wymieniając żarówkę. Zimna barwa służy pracy i aktywności, a ciepła - relaksowi i wyciszeniu, warto wziąć to pod uwagę przy składaniu zamówienia.

Z kolei lampy gabinetowe powinny być zdecydowanie bardziej praktyczne. Skuś się na egzemplarze z możliwością ustawiania kierunku światła oraz jego wysokości. Ruchome i łamane nóżki zdecydowanie ułatwią pracę nocą oraz późnym wieczorem.