Kable i przewody

     W tej kategorii znajdziesz przewody elektryczne, które wykorzystasz do profesjonalnego i bezpiecznego montażu każdego typu instalacji. Każdy przewód elektryczny, który oferuje nasz elektromarket pochodzi od sprawdzonych i cenionych w branży producentów. W ofercie: przewody instalacyjne, kable ziemne, przewody giętkie, przewody OGŁ czy przewody H07BQ-F. Zachęcamy do zakupów!

Przewody elektryczne i kable elektryczne — rodzaje

Duży asortyment okablowania i przewodów o szerokim zastosowaniu przemysłowym, biurowym i prywatnym sprawi, że nie musisz odwiedzać już żadnych innych sklepów. Wszystkie kable elektryczne i przewody, a także pozostałe elementy, których możesz poszukiwać do montażu — znajdziesz na naszej stronie. Przewody elektryczne zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i z pewnością spełnią oczekiwania specjalistów.

Przewody elektryczne ziemne

Przewody elektryczne są jednym z rozwiązań w układach zamkniętych lub odpowiednio zabezpieczonych. Przewód elastyczny układany jest na stałe w rurkach montażowych na powierzchni, lub jest w niej osadzony (w zależności czy jest to przewód elastyczny izolowany). W zależności od przeznaczenia przewód elektryczny może być przewodem fazowym (przesyłanie energii w sieci energoelektrycznej) lub neutralnym (służy do przesyłu energii elektrycznej z sieci do odbiornika). Istnieją również przewody ochronne i ochronno — neutralne.

Inne rodzaje przewodów specjalistycznych to przewody OGŁ — jest to rodzaj przewodów przeznaczonych do pracy w urządzeniach takich jak pompy głębinowe. Gruba warstwa izolacji pozwala na pracę zarówno na zewnątrz jak i pod powierzchnią wody. Z kolei przewody H07BQ-F są odporne na ścieranie i wodę, stosuje się je podłączania elektronarzędzi. Charakteryzują się dużą odpornością i elastycznością w bardzo niskich temperaturach (nawet przy temperaturze - 40 stopni Celsjusza).

Kable elektryczne

Kabel elektryczny jest rodzajem przewodu, w którego budowie bardzo duży nacisk kładzie się na izolację. Zatem doskonale sprawdza się zarówno w terenowych warunkach, na przykład jako przewód elektryczny ziemny, jak również w telekomunikacji, sygnalizacji, czy przy podłączaniu odbiornika zewnętrznego do sieci. Kabel elektryczny równie dobrze sprawdza się jako kabel ziemny jak i napowietrzny. Często stosuje się krycie kabli czarną powłoką (oznaczenie YKY) i białą powłoką wewnętrzną (YDY).

Kable elektryczne ziemne — gdzie je wykorzystasz?

Jeśli interesuje Cię kabel ziemny, który pozwoli Ci na swobodną i bezpieczną wymianę lub położenie instalacji elektrycznej — wybierz odpowiedni produkt z naszej oferty. Przewód ziemny nie może być mylony z kablem instalacyjnym! Przewód elektryczny ziemny, jak sama nazwa wskazuje, stosuje się w podłożu. Prawidłowy przewód ziemny powinien być oznaczony symbolem YKY, lub YAKY — jeśli jest to przewód aluminiowy. Przewód elektryczny ziemny powinien również cechować się wytrzymałością napięciową wynoszącą minimum 1kV (1000 V). W naszym sklepie znajdziesz:

Poza dużym wyborem kabli elektrycznych oferujemy również niezbędne do montażu akcesoria — złączki, puszki, obudowy typu peszel, dławnice kablowe, końcówki, nasuwki konektorowe i wiele innych produktów. Przewody elektryczne z tej kategorii pochodzą od sprawdzonych produktów: Bitner, Elektro-Plast Opatówek, Elpar, Eltrim, Ergom, GPH, Helukabel, Hensel, Lapp Kabel, NKT, Nexans, Pawbol, Plastrol, Schneider Electric, Siemens, TKD, Technokabel,Telefonika, Wago, Zamel. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.