Kategorie

Filtruj według

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 620,00 zł

Ilość żył

Przekrój żyły

Kable i przewody


Hurtownia elektromakreternia.pl oferuje duży asortyment okablowania i przewodów o szerokim zastosowaniu przemysłowym biurowym i prywatnym. Produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów spełnią oczekiwania specjalistów i będą służyć przez długi czas. W naszej ofercie znajdziecie państwo takie kategorie produktowe, jak przewody instalacyjne, kable ziemne, przewody giętkie, przewody OGŁ czy przewody H07BQ-F.

Kable i przewody elektryczne (izolowane, ziemne, elastyczne)

Jest 364 produktów.

Pokazano 1-36 z 364 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-36 z 364 pozycji

Rodzaje kabli i przewodów

Przewody

Przewody instalacyjne są rozwiązań w układach zamkniętych lub odpowiednio zabezpieczonych. Przewód elastyczny układany jest na stałe w rurkach montażowych na powierzchni, lub jest w niej osadzony ( w zależności czy jest to przewód elastyczny izolowany). W zależności od przeznaczenia przewód elektryczny może być przewodem fazowym (przesyłanie energii w sieci energoelektrycznej) lub neutralnym ( służy do przesyłu energii elektrycznej z sieci do odbiornika). Istnieją również przewody ochronne i ochronno - neutralne.

Inne rodzaje przewodów specjalistycznych to przewody OGŁ - jest to rodzaj przewodów przeznaczonych do pracy w urządzeniach takich jak pompy głębinowe. Gruba warstwa izolacji pozwala na pracę zarówno na zewnątrz jak i pod powierzchnią wody. Z kolei przewody H07BQ-F są odporne na ścieranie i wodę, stosuje się je podłączania elektronarzędzi. Charakteryzują się dużą odpornością i elastycznością w bardzo niskich temperaturach (nawet przy temperaturze - 40 stopni celsjusza).

Kable

Kabel elektryczny jest rodzajem przewodu, w budowie którego bardzo duży nacisk kładzie się na izolację. Zatem doskonale sprawdza się zarówno w terenowych warunkach, na przykład jako przewód elektryczny ziemny, ale również w telekomunikacji, sygnalizacji, czy przy podłączaniu odbiornika zewnętrznego do sieci. Kabel równie dobrze sprawdza się jako kabel ziemny jak i napowietrzny. Często stosuje się krycie kabli czarną powłoką (oznaczenie YKY), w odróżnieniu od białej powłoki wewnętrznych (YDY).  Solidne i wytrzymałe.

Zarejestruj Nowe Konto