Przewody instalacyjne

     Kable instalacyjne z naszej oferty to obszerny wybór trwałych elementów elektrycznych od znanych producentów. W tej kategorii znajdziesz przewody instalacyjne o różnych grubościach i długościach, które wykorzystasz do wielu zastosowań instalacyjnych. Nasza oferta obejmuje przewody YDY i OWY w różnych konfiguracjach. Od tego, jaki przewód instalacyjny wybierzesz, będzie zależeć trwałość i bezpieczeństwo instalacji. Zobacz, jakie przewody instalacyjne elektryczne oferuje nasz Elektromarket Ania!

Trwałe kable instalacyjne w elektromarketania.pl

Według definicji — przewody elektryczne to podstawowa część obwodu elektrycznego. Kable instalacyjne służą do prowadzenia prądu wzdłuż wybranego układu — ze źródła zasilania do urządzenia. Wykonane są najczęściej z „żyły”, czyli materiału będącego dobrym przewodnikiem energii elektrycznej (najczęściej jest to miedź lub aluminium). Wnętrze przewodów instalacyjnych ma postać drutów lub linek (izolowanych lub nie). Do wykonania instalacji elektrycznych wewnątrz budynku stosuje się przewody instalacyjne izolowane, do układania na stałe, przeznaczone na napięcia znamionowe. W ofercie zajdziesz popularny przewód instalacyjny 3×15, przewód instalacyjny płaski i wiele innych produktów, które szybko dopasujesz do typu instalacji.

Przewody instalacyjne YDY

Przewody instalacyjne elektryczne to kilka różnych typów do wyboru. W naszym sklepie znajdziesz np. przewód elektryczny YDYp 3x1,5 - mający trzy żyły. Każda jego żyła występuje pod postacią drutu miedzianego jednożyłowego o przekroju 1 milimetra, każda w powłoce polwinitowej, wszystkie razem również w powłoce polwinitowej, o zwiększonej giętkości. Kabel przeznaczony jest do instalacji podtynkowej, pracujący na napięciu 450/750V. Pozostałe podobne, różnią się liczbą żył i ich średnicą — przewód elektryczny 3x2,5 to trzy żyły miedziane o przekroju 2,5 milimetra. Oferujemy również kable elektryczne cztero i pięciożyłowe, o średnicy do 4 milimetrów.

Przewody instalacyjne OWY

Oprócz przewodów instalacyjnych YDY proponujemy również wysokiej klasy przewody OWY. Są to przewody elektryczne, warsztatowe w izolacji polwinitowej, przeznaczone do popularnego stosowania w przestrzeni wewnętrznej. Ze względu na odporność na wilgoć mają zastosowanie w urządzeniach AGD, takich jak lodówki, pralki czy zmywarki, oraz w instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych. Działają na mniejszych napięciach 300/500 V, a od przewodów instalacyjnych YDY różnią się budową i grubością. NIe nadają się do stosowania w instalacjach zewnętrznych na otwartym powietrzu, przemysłowych czy rolniczych.

Jeśli planujesz właśnie remont lub modernizację instalacji elektrycznej, kable instalacyjne z naszej strony z pewnością pomogą Ci w jego przeprowadzeniu. W pozostałych kategoriach znajdziesz również inne produkty, które mogą Cię zainteresować. To między innymi:

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.