Kategorie

Filtruj według

Marka

Cena

  • 4,00 zł - 620,00 zł

Ilość żył

Przekrój żyły

Kable energetyczne


Nasz sklep elektromarket Ania wśród tysięcy produktów związanych z elektryką posiada wysokiej jakości kable elektryczne i inne podstawowe elementy, niezbędne przy budowie sieci elektrycznej, podłączaniu sprzętu, kompletowaniu sieci elektrycznych i wszystkich pracach z tym związanych. W tej kategorii prezentujemy bardzo dobre przewody instalacyjne oraz wytrzymałe i solidne okablowanie, przeznaczone do ziemi.

Kable Elektryczne Ziemne i  Napowietrzne | Sklep z  Przewodami Elektrycznymi

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Okablowanie w elektromarketania.pl

Kable ziemne

Kabel elektryczny jest rodzajem przewodu elektrycznego, jedno - lub wielożyłowego, odpowiednio zabezpieczonego specjalną powłoką, by nie mogła się dostać wilgoć oraz inne substancje, które w sposób negatywny oddziaływują na izolację, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi czy porażeniem prądem. Kable ziemne z naszego sklepu spełniają wszelkie powyższe wymagania, za sprawą grubej izolacji odpornej na warunki panujące w ziemi.

Nasza gama produktów obejmuje kabel ziemny YKY 3x1,5, 3x2,5, 3x4, 3x6, 4x1,5, 4x2,5 4x4, 4x10, 4x16, 5x1,5 oraz 5x4. W zależności od zapotrzebowania i pracy jaką przewód ziemny ma wykonać, dobiera się odpowiednią grubość. Odpowiednia grubość oznacza w praktyce ilość żył - czyli drutów po których prowadzi się energię elektryczną  - na przykład 3x oznacza trzy żyły, a 5x  - pięć żył, oraz długość przekroju jednej żyły 1,5 - oznacza 1,5 milimetra, a 16 oznacza 16 milimetrów. Do tego dochodzi jeszcze grubość warstwy izolacyjnej.

Budowa kabla - występuje rdzeniowa i ekranowa. Żyła najczęściej wykonana jest z miedzi lub aluminum, każda żyła składa się z dużej ilości drutów. Izolację stanowią zazwyczaj polwinit lub polietylen. Oprócz tego wypełniacz, powłoka, pancerz składający się z taśm stalowych, które mają chronić od uszkodzeń mechanicznych. Kable można podzielić na rdzeniowe do 10 kV, ekranowe 15 -360 kV,  olejowe i gazowe  - powyżej 60 kV. Kable ziemne to doskonałe rozwiązanie przy posesjach wielobudynkowych, często o wiele bezpieczniejsze niż alternatywa, czyli kable napowietrzne - nie występuje ryzyko zerwania.

Zarejestruj Nowe Konto