Kable energetyczne

     W elektromarkecie Ania wśród tysięcy produktów związanych z elektryką posiadamy wysokiej jakości podstawowe elementy, niezbędne przy budowie sieci elektrycznej, podłączaniu sprzętu, kompletowaniu sieci elektrycznych i wszytskich pracy z tym związanych. Dlatego w naszym asortymencie znajdziesz bardzo dobre przewody instalacyjne oraz wytrzymałe i solidne okablowanie, przeznaczone do ziemi.

Okablowanie w elektromarketania.pl

Kable ziemne

Kabel elektryczny jest rodzajem przewodu elektrycznego, jedno - lub wielożyłowego, odpowiednio zabezpieczonego specjalną powłoką, by nie mogła się dostać wilgoć oraz inne substancje, które w sposób negatywny oddziaływują na izolację, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi czy porażeniem prądem. Kable ziemne z naszego sklepu spełniają wszelkie powyższe wymagania, za sprawą grubej izolacji odpornej na warunki panujące w ziemi.

Nasza gama produktów obejmuje kabel ziemny YKY 3x1,5, 3x2,5, 3x4, 3x6, 4x1,5, 4x2,5 4x4, 4x10, 4x16, 5x1,5 oraz 5x4. W zależności od zapotrzebowania i pracy jaką przewód ziemny ma wykonać, dobiera się odpowiednią grubość. Odpowiednia grubość oznacza w praktyce ilość żył - czyli drutów po których prowadzi się energię elektryczną  - na przykład 3x oznacza trzy żyły, a 5x  - pięć żył, oraz długość przekroju jednej żyły 1,5 - oznacza 1,5 milimetra, a 16 oznacza 16 milimetrów. Do tego dochodzi jeszcze grubość warstwy izolacyjnej.

Budowa kabla - występuje rdzeniowa i ekranowa. Żyła najczęściej wykonana jest z miedzi lub aluminum, każda żyła składa się z dużej ilości drutów. Izolację stanowią zazwyczaj polwinit lub polietylen. Oprócz tego wypełniacz, powłoka, pancerz składający się z taśm stalowych, które mają chronić od uszkodzeń mechanicznych. Kable można podzielić na rdzeniowe do 10 kV, ekranowe 15 -360 kV,  olejowe i gazowe  - powyżej 60 kV. Kable ziemne to doskonałe rozwiązanie przy posesjach wielobudynkowych, często o wiele bezpieczniejsze niż alternatywa, czyli kable napowietrzne - nie występuje ryzyko zerwania.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.