Przewody elastyczne

     W naszym sklepie elektromarket.pl posiadamy szeroki wybór wsród przewodów giętkich dedykowanych do układania w listwach i rurkach instalacyjnych. Elastyczna ochrona kabla umożliwia ułożenie go w dowolnym miejscu i łatwe dopasowanie do kształtów ścian oraz elementów konstrukcyjnych. Najwyższej jakości miedziane żyły rozwodów zapewniają doskonały przepływ impulsu elektrycznego i działania urządzeń, dla których jest dedykowana dana instalacja.

Przewody giętkie ich zastosowanie.

Przewody giętkie stosowane są najczęściej do układania instalacji domofonowych, kontroli dostępu oraz sterowania urządzeniami. Pozwalają one na łatwy montaż w rurkach i listwach instalacyjnych, poprzez swoja elastyczną powłokę zewnętrzną. Cechuje je trwałość i odporność na zginanie oraz przeciąganie przez otwory.

Przewody giętkie typu OMY i przewody z żyłką ochrona OMyżo stosowane są w instalacjach domowych AGD, RTV do podłączania anten telewizyjnych, radiowych, systemów kontroli dostępu oraz systemów alarmowych, nie nadają się one jednak do stosowania w systemach grzewczych.

W ofercie naszego sklepu elektromarket.pl mozna znalezc miedzy innymi takie przewody giętkie jak YSLY, czyli kabel ekranowany do zastosowania w połączeniach maszyn i urządzeń mechanicznych, YSLCY do zastosowania wewnątrz budynków jako przewód sterowniczy, który posiada również ekranowanie, czy też przewód domofonowy OMY do podłączenia instalacji domofonowej. Kable te charakteryzuje wykonanie żył z miedzi, co ma wpływ na ich wysoką możliwość zginania i formowania wedle potrzeb instalatorów.

Podział przewodów giętkich

Przewody giętkie można podzielić na dwie zasadnicze grupy. Przewody giętkie mieszkaniowe, zgodnie ze swoją nazwą przeznaczone do zastosowań w mieszkaniach - służą one do podłączenia odbiorników o małym obciążeniu prądem. Przewody warsztatowe, które są bardziej odporne na uszkodzenia i dostosowane do trudniejszych warunków pracy na przykład w warsztatach. Pozwalają na przyłączanie odbiorników przenośnych i mechanicznych.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.