Osprzęt siłowy

     Kategoria osprzętu siłowego obejmuje przede wszystkim gniazda oraz wtyczki stałe i przenośne, a także rozdzielnice i całe zestawy instalacyjne. Produkty te wykorzystuje się głównie w celu doprowadzenia zasilania do silników elektrycznych i innych elementów różnorodnych sprzętów. Mogą być z powodzeniem stosowane zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w budynkach gospodarczych czy też obiektach przemysłowych.

Jak działa gniazdko siłowe?

Osprzęt siłowy jest sposobem na doprowadzenie do pomieszczeń różnorodnych budynków trzeciej fazy instalacji, pozwalającej na bezpieczne i swobodne korzystanie ze sprzętów i urządzeń o dużej mocy, które mogłyby powodować zwarcia w przypadku braku prądu trójfazowego. Dodatkowo gniazdko siłowe i inne elementy osprzętu siłowego pozwalają na podzielenie całej sieci na trzy odrębne, uniezależnione od siebie grupy. Takie rozwiązanie poleca się w szczególności obiektom o dużej przestrzeni użytkowej lub takim, w których nieustannie pracują wymagające urządzenia.

W skład osprzętu siłowego wchodzą następujące elementy: wtyczki, łączniki krzywkowe, zestawy zasilające, wyłączniki alarmowe oraz gniazdka. Te pierwsze dzielą się dodatkowo na izolacyjne, szybkozłącza czy też odbiornikowe i umożliwiają podłączenie przedłużaczy, podczas gdy te drugie służą przede wszystkim do sterowania ilością i kierunkiem obrotów. Zestawy obejmują najczęściej rozdzielnice o różnym typie i są dedykowane urządzeniom o niższych wymaganiach energetycznych. Natomiast wyłączniki alarmowe są odpowiedzialne za bezpieczeństwo w miejscach, w których zdecydowano się na osprzęt siłowy, chroniąc je przed zwarciem.

Gniazdo siłowe

Gniazdo siłowe to jeden z najważniejszych elementów osprzętu siłowego. Można wyróżnić kilka jego rodzajów - każdy z nich jest dedykowany innym zastosowaniom i różni się od pozostałych towarów z tej grupy parametrami. Kategoria ta obejmuje następujące typy: przenośne, tablicowe i siłowe. Wraz z zakupem gniazda siłowego 16 czy 32 A, warto także dobrać właściwe akcesoria, np. wkłady.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.