Rozdzielnie natynkowe

     Rozdzielnie natynkowe stosowane są w sytuacji, kiedy nie ma możliwości zabudowania rozdzielnic natynkowych. Stosowane są w mieszkaniach i domach. Wyglądają estetycznie i pomagają sterować instalacją elektryczną. Rozdzielnice elektryczne natynkowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, dodatkową ich zaletą jest łatwy montaż. Niepodważalnym atutem tych rozdzielnic jest fakt, iż można zamontować je na dowolnej powierzchni. Szerokość tego typu rozdzielnic to około 20 cm, dlatego najczęściej montuje się je w miejscach mało uczęszczanych.

Rozdzielnica elektryczna natynkowa

Uniwersalne rozwiązanie w domach i mieszkaniach. Ze względu na to, iż tego typu rozdzielnice montuje się bezpośrednio na ścianie, co jest niewymierną korzyścią podczas montowania. Sam montaż jest bardzo prosty, ponieważ potrzebne są tylko kołki z śrubami i wiertarka. Rozdzielnice elektryczne natynkowe nie powinny znajdować się na zewnątrz, ani w pomieszczeniach narażonych na wilgoć - nie są one w pełni szczelne i istnieje możliwość przeniknięcia wody do środka, co jest niebezpieczne dla instalacji elektrycznej. Rozdzielnie produkowane są z metalu lub tworzyw sztucznych, natomiast drzwiczki są coraz częściej wykonane z wysokiej jakości plastiku.

Rozdzielnica natynkowa hermetyczna

W przypadku kiedy rozdzielnica natynkowa ma znajdować się na zewnątrz budynku lub w pomieszczeniu o zwiększonej wilgotności, warto wybrać rozdzielnice natynkową hermetyczną. Na rynku znajdują się rozdzielnie elektryczne całe, które instaluje się bezpośrednio na ścianie budynku. Można także zakupić hermetyczne obudowy rozdzielnic hermetycznych, które zasłonią istniejącą już instalację, alarmy i inne urządzenia elektryczne znajdujące się na zewnątrz domu. W przypadku rozdzielnic natynkowych hermetycznych w zestawie znajduje się płyta montażowa wraz z specjalistycznymi zaczepami.

Rozdzielnie natynkowe

Rozdzielnie natynkowe są stosowane w miejscach, gdzie nie ma możliwości instalowanie rozdzielni podtynkowej. Na rynku znajdują się różne wersje rozdzielnic i są dobierane indywidualnie pod kątem potrzeb i zastosowania rozdzielnic. Rozdzielnice, które będą zamontowane w suchym miejscu są bardzo łatwe w montażu - wystarczą kołki z śrubami i wiertarka. Inaczej jednak przebiega montaż przy rozdzielnicy hermetycznej - w tym przypadku należy zainstalować na ścianie specjalną płytę, na której będzie opierała się rozdzielnica.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.