Peszle

     Peszel na kabel elektryczny i inne jego teletechniczne odsłony, najczęściej wykonany z materiału PCV, pozwala przede wszystkim na ochronę różnego rodzaju przewodów. Ich stosowanie zaleca się w szczególności w przestrzeniach, które są najbardziej zagrożone ewentualnym pożarem lub znajdują się w miejscach narażonych na działanie szkodliwych czynników. Karbowane rury ochronne zabezpieczają dodatkowo instalacje podziemne i naziemne, jednocześnie umożliwiając bezproblemowe tworzenie łuków.

Zastosowanie i montaż peszla

Peszel do kabli okazuje się być bardzo pomocny w przestrzeniach, w których instalacje mogą być narażone na stałe działanie wilgoci, wysokich temperatur czy też uszkodzenia mechaniczne. Wykonanie ich ze specjalnych materiałów, które charakteryzują się wytrzymałością i odpornością na zniszczenia, pozwala na skuteczne zabezpieczenie przewodów i przedłużenie ich trwałości. W przypadku wykorzystania peszli należy wybierać te z odpowiednimi atestami, gwarantującymi bezpieczeństwo stosowania ich w instalacjach.

Peszel należy przede wszystkim dobrać do szerokości i długości instalacji - połączenia pomiędzy rurami można tworzyć, wykorzystując dedykowane temu załączki. Zaleca się układanie kabli w prostych odcinkach, dzięki czemu ewentualna naprawa czy modernizacja instalacji w przyszłości nie sprawi żadnego problemu.

Peszel na kable - rodzaje

Wyróżnia się kilka rodzajów peszli do kabli, które różnią się od siebie właściwościami. Pierwszym z nich jest ten odporny na promieniowanie ultrafioletowe, czyli promienie słoneczne. Kolejny to peszel niepalny, który skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się ewentualnych płomieni, natomiast jego zbrojony odpowiednik został wzbogacony o dodatkowe wzmocnienia, dzięki czemu jest trwalszy od pozostałych rodzajów. Wyróżniamy również peszel bezhalogenowy, który w trakcie spalania nie powoduje wydzielania szkodliwych dla życia gazów, oraz ze szwem, dzięki któremu istnieje możliwość nałożenia go np. na kabel elektryczny i telefoniczny czy światłowód bez jego uszkodzenia.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.