Kategorie

Filtruj według

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 11,00 zł

Peszle


Peszel na kabel elektryczny i inne jego teletechniczne odsłony jest najczęściej wykonany z materiału PCV. Pozwala przede wszystkim na ochronę różnego rodzaju przewodów. Peszle do kabli elektrycznych stosowane są szczególnie w przestrzeniach, które są najbardziej zagrożone pożarem lub znajdują się w miejscach narażonych na działanie szkodliwych czynników naturalnych i mechanicznych. Swoją funkcję spełnia zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Karbowane rury ochronne zabezpieczają dodatkowo instalacje podziemne i naziemne, jednocześnie umożliwiając bezproblemowe tworzenie łuków.

Peszel do Kabli Elektrycznych

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Peszel – zastosowanie i montaż

Peszel do kabli elektrycznych okazuje się być bardzo pomocny w miejscach, w których instalacje mogą być narażone na stałe działanie wilgoci, wysokich temperatur czy też uszkodzenia mechaniczne. Wykonanie ich ze specjalnych materiałów, które charakteryzują się wytrzymałością i odpornością na zniszczenia, pozwala na skuteczne zabezpieczenie przewodów i przedłużenie ich trwałości. Jak wybrać peszel, aby mieć pewność jego skuteczności? Najlepiej zdecydować się na peszel z odpowiednimi atestami, gwarantującymi bezpieczeństwo stosowania ich w instalacjach. Polecamy asortyment oferowany przez nasz internetowy elektromarket.

Peszel elektryczny należy przede wszystkim dobrać do szerokości i długości instalacji – połączenia pomiędzy rurami można tworzyć, wykorzystując dedykowane temu załączki. Zaleca się układanie kabli w prostych odcinkach, dzięki czemu ewentualna naprawa czy modernizacja instalacji w przyszłości nie sprawi żadnego problemu.

Peszel do kabli elektrycznych – rodzaje

Wyróżnia się kilka rodzajów peszli do kabli, które różnią się od siebie właściwościami. Pierwszym z nich jest peszel odporny na promieniowanie ultrafioletowe, czyli promienie słoneczne. Kolejny to peszel niepalny, który skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się ewentualnych płomieni, natomiast jego zbrojony odpowiednik został wzbogacony o dodatkowe wzmocnienia, dzięki czemu jest trwalszy od pozostałych rodzajów. Wyróżniamy również peszel bezhalogenowy, który w trakcie spalania nie powoduje wydzielania szkodliwych dla życia gazów, oraz peszel ze szwem, dzięki któremu istnieje możliwość nałożenia go np. na kabel elektryczny i telefoniczny czy światłowód bez jego uszkodzenia.

Polecamy także:

Zarejestruj Nowe Konto