Korytka kablowe

     Koryta kablowe stosowane są w trakcie układania instalacji elektrycznej, sterującej oraz zasilającej w różnych obiektach przemysłowych, także domach. Jest to nic innego, jak podpora dla przewodów stanowiąca ciągłość z wygiętymi bokami. Przewody układane w korytkach kablowych, są ułożone w porządku i ładzie - zastosowanie tego rozwiązania ułatwia i usprawnia pracę, jednak ze względu na wysokie koszta związane z zakupem tego sprzętu elektroinstalacyjnego, ekonomicznie jest on opłacalny dopiero przy dużej ilości układanych przewodów.

Z czego wykonane są koryta kablowe?

W zależności od potrzeb i zastosowania, na rynku można spotkać koryta kablowe wykonane ze stali nierdzewnej, kwasowej, perforowanej lub ciągłej, zabezpieczonej przed korozją iutlenianiem. Dostępne są także lekkie koryta aluminiowe oraz wykonane z tworzyw sztucznych. Wyróżnia się także koryta jedno i kilku przegrodowe, które umożliwiają ułożenieprzewodów niskiego i wysokiego napięcia w jednym korycie, przedzielonymprzegrodą.

Mocowanie koryt kablowych może odbywać się w różny sposób, w zależności od potrzeb - koryta kablowe podłogowe można umieścić w podłodze przed ich wykonaniem,co jest bardzo popularnym rozwiązaniem w biurach i halach produkcyjnych - dodatkowy montaż puszek podłogowych, pozwala w razie potrzeby na uzyskanie dostępu do zasilania w bezpośrednio z podłogi. Ich konstrukcja jest odmienna, ponieważmuszą one wytrzymać nacisk, jakie wywierać będzie na nie posadzka, którązostaną one pokryte. Mocowanie koryt podwieszanych odbywa się za pomocąspecjalistycznych, dedykowanych do tego wsporników, które umożliwiająpodwieszenie koryt na suficie bądź ścianie.

Rodzaje koryt.

W sklepie elektromarketania.pl można znaleźć różne rodzaje koryt kablowych, dedykowanych różnym warunkom pracy. Korytko kablowe PCV, dedykowane do montażu ściennego lub sufitowego, jest lekkim i estetycznym rozwiązaniem. Korytko kabloweperforowane, umożliwia wprowadzanie kabli poprzez perforacje w dowolnymelemencie koryta na całej długości, z kolei koryta kablowe pod telewizor pozwalająutrzymać ład i porządek wokół sprzętu RTV - często jego montaż jest stosowany wmeblach dedykowanych sprzętowi RTV.

 

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasza strona korzysta z cookie!

Po więcej informacji zapoznaj się z naszym regulaminem.