Kategorie

Filtruj według

Marka

Cena

  • 2,00 zł - 480,00 zł

Rury osłonowe


Rura osłonowa znajduje zastosowanie w wielu branżach. Trwałe, odpowiednio wykonane produkty umożliwiają zabezpieczenie kabli elektrycznych zarówno w gruncie, jak i na otwartych powierzchniach czy wewnątrz budynków. Wybór konkretnego rodzaju powinien być uzależniony od czynników, na które może być codziennie narażona instalacja. Można wyróżnić między innymi rury osłonowe karbowane (typu arot), gładkie i wiele innych.

Rury Osłonowe Karbowane AROT do Kabli Elektrycznych

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Rura osłonowa niezawodnie zabezpiecza przewody

Rury osłonowe do kabli elektrycznych przede wszystkim chronią je przed zniszczeniem, np. rozciągnięciem czy starciem, o które nietrudno w niektórych miejscach ich montażu. Odpowiednie zabezpieczenie nie tylko przedłuża trwałość przewodów, ale także skutecznie zabezpiecza kable przed czynnikami atmosferycznymi, w tym także obciążeniami termicznymi. Dobrym rozwiązaniem jest również stworzenie całego systemu rur osłonowych, które można ze sobą łączyć i wzbogacić o takie elementy jak kolanka czy podkładki uszczelniające.

Rura osłonowa do kabli może być z powodzeniem stosowana w ziemi, również w gruntach regularnie nawadnianych czy zanieczyszczonych chemikaliami. Równie doskonale rury osłonowe sprawdzają się wewnątrz budynków i na przestrzeniach otwartych. Dostępne modele najczęściej występują wyłącznie w czarnej barwie, która chroni rury przed działaniem promieni słonecznych. W przypadku instalacji znajdującej się w miejscu szczególnie narażonym na wystąpienie pożaru zaleca się stosowanie osłon o odpowiednich właściwościach, np. zapobiegających rozprzestrzenianiu się ognia lub emitujących mało gazów toksycznych.

Jakie są rodzaje rur osłonowych?

Rury osłonowe najczęściej wykonuje się z metali i tworzyw sztucznych, czyli materiałów charakteryzujących się podwyższoną odpornością na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, np. niskich i wysokich temperatur czy też niekorzystnego stopnia wilgotności powietrza. Wśród rur oferowanych przez nasz elektromarket znalazły się te bezhalogenowe, gładkie i karbowane typu arot, których wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od specyfiki miejsca instalacji przewodów.

Polecamy także:

Zarejestruj Nowe Konto