Co to jest plafon sufitowy i czy daje dużo światła?

Co to jest plafon sufitowy i czy daje dużo światła?

Jeśli zastanawiasz się co to plafon i czy to rozwiązanie jest warte uwagi, odpowiadamy: tak! Plafon sufitowy to rodzaj oświetlenia, które montuje się bezpośrednio na suficie. Jest to bardzo popularny produkt, ponieważ daje przyjemne dla oka, rozproszone światło. Poza tym plafon można łatwo zamontować. Dobrze oświetlisz nim np. sypialnię, kuchnię, łazienkę, ale też klatkę schodową.

Co to jest plafon sufitowy i jak wygląda?

Plafon sufitowy wygląda jak płaska, okrągła lub kwadratowa poduszka z żarówką w środku. Często plafony sufitowe mają ozdobne ramki i klosze, które nadają im elegancki wygląd. Jednak dominującą cechą ich estetyki jest po prostu minimalizm. Z tego względu znakomicie wpisują się w nowoczesne projektowanie i urządzanie wnętrz. Dzięki prostej i płaskiej formie, plafony na suficie warto stosować szczególnie w niskich i niewielkich pomieszczeniach. Standardowe lampy domowe wiszące mogłyby optycznie jeszcze bardziej pomniejszyć i obniżyć wysokość lokalu. Plafony tworzą przeciwny efekt – nie zajmują przestrzeni, a nawet dodają wnętrzu wrażenie przestronności.

Czy plafon daje dużo światła?

Kiedy wybierasz oświetlenie do wnętrza, kierujesz się nie tylko względami estetycznymi, lecz przede wszystkim praktycznymi. Pojawia się więc pytanie: czy plafon daje dużo światła?

Zazwyczaj plafony sufitowe nie generują tak dużej ilości światła, jak kinkiety czy lampy wiszące do salonu. Mogą sprawdzić się jednak w sypialniach, pokojach nastolatków, salonach i w każdych innych miejscach, w których oczekujemy światła subtelnego.

Wybierz plafony wewnętrzne i zewnętrzne

Jak wybrać plafon do łazienki czy salonu? Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu Elektromarket Ania. W asortymencie znajdziesz też plafony zewnętrzne do zastosowania np. w ogrodzie. Porównaj cechy plafonów z cechami, które mają np. eleganckie lampy do salonu i wybierz rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najkorzystniejsze.

Zarejestruj Nowe Konto