Jak dobrze oświetlić schody w domu?

Jak dobrze oświetlić schody w domu?

Oświetlenie schodów jest ważne dla zachowania bezpieczeństwa i wygody. Dobre oświetlenie sprawia, że schody stają się bardziej widoczne i w efekcie łatwiejsze do pokonania – zwłaszcza w nocy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dobrze oświetlić schody w domu, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Oświetlenie schodów – 3 propozycje

Możesz dobrze oświetlić schody w domu na przykład przy wykorzystaniu nowoczesnych świateł LED:

  • - oświetlających każdy stopień,
  • - kinkietów zamontowanych na ścianie (nad stopniami),
  • - lamp na suficie.

Oświetlenie stopni schodów

Jako oprawy stopni schodów świetnie sprawdzają się taśmy LED. Główną ich zaletą jest to, że oświetlają one cały stopień, więc zapewniają duże bezpieczeństwo. Dzięki temu, że są umieszczone pod stopniami, nie trzeba obawiać się o ich zabrudzenie czy zarysowanie. Musisz jednak pamiętać, że taki montaż jest możliwy tylko w przypadku, gdy schody przylegają do ściany.

Oświetlenie schodów wewnętrznych kinkietami LED

Kinkiety LED to kolejna dobra opcja na oświetlenie stopni schodów. Zamontowane na ścianach po obu stronach schodów są najbardziej funkcjonalne, a przy tym wyglądają Warto zwrócić uwagę na odpowiednią wysokość kinkietów. Zaleca się montowanie oświetlenia na ok. 15 cm nad stopniami.

Lampy na suficie oświetlające schody

Mieszkanie czy dom może mieć też schody oświetlane z góry. Tradycyjne lampy sufitowe to również dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli sięgniesz po lampy LED. Emitują one lepszej jakości światło niż standardowe rozwiązania i przede wszystkim są energooszczędne.

Bezpieczeństwo domowników i estetyka domu

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa domownikom (i gościom) oświetlone schody wewnętrzne mają także zalety estetyczne. Lampy LED, oprawy przy stopniach czy kinkiety, nadają wnętrzom nowoczesny charakter. Dzięki różnorodności produktów łatwiej zadecydujesz o tym, czy estetyka ta będzie bardziej industrialna, czy np. skandynawska lub eklektyczna.

Wiedząc już, jak oświetlić schody w domu, możesz przejść do przeglądania ofert. W naszym sklepie elektromarket Ania znajdziesz między innymi takie kategorie produktów jak: lampki schodowe i kinkiety wewnętrzne, które polecamy przy szukaniu oświetlenia dla schodów. Sprawdź też inne lampy domowe, w tym np. lampy do salonu.

Zarejestruj Nowe Konto