Jak zainstalować lampy w ogrodzie?

Jak zainstalować lampy w ogrodzie?

Lampy w ogrodzie dodają uroku i współtworzą unikalną kompozycję przestrzeni wypoczynkowej. Zwłaszcza dlatego, że oświetlenie w ogrodzie nie pełni jedynie funkcji praktycznej (zapewnienie widoczności), lecz także estetyczną. Za pomocą różnych źródeł światła można stworzyć wyjątkową atmosferę, którą docenia się szczególnie latem, gdy ciepłe i długie wieczory spędza się na zewnątrz. Jak oświetlić ogród? Podpowiadamy!

Wybierz ciekawe oświetlenie ogrodu

Zacznij od wyboru lampy i zapoznania się z danymi technicznymi. W naszym sklepie przygotowaliśmy oświetlenie ogrodowe odpowiadające na różne oczekiwania. Sprawdź kategorie, takie jak na przykład:

Jak podłączyć lampy w ogrodzie?

Najprościej podłączanie oświetlenia przebiega na etapie projektowania instalacji domu i planowania ogrodu, który ma powstać. Można wtedy spokojnie przekopać teren. Jeśli po zapoznaniu się z instrukcją i wskazówkami, uznasz, że samodzielne podłączenie lampy w ogrodzie jest zbyt wymagające, skorzystaj ze wsparcia specjalistów. Dzięki temu będziesz mieć też pewność co do bezpieczeństwa pracy.

Jak rozmieścić lampy w ogrodzie, jeśli wybierzesz działanie na własną rękę? Można to streścić w 4 krokach.

  1. Lampy w ogrodzie są podłączone do instalacji domowej, dlatego trzeba zacząć od doprowadzenia instalacji do zaplanowanych wcześniej miejsc. Dodatkowy obwód instalacji wymaga odpowiedniego zabezpieczenia za pomocą wyłącznika nadmiarowo-prądowego i różnicowo-prądowego.
  2. Drugim krokiem jest wybór zasilania. W przypadku małych ogrodów można zastosować niskie napięcie zasilania (od 10 do 25 V), w przypadku większych – napięcie sieciowe nawet 230 V.
  3. Czas na okablowanie. Przewody zasilania rozmieść w rurkach ochronnych i zakop pod ziemią na głębokość do 1 metra, aby nie doszło do uszkodzeń w czasie dalszych prac ogrodowych. Przewody instalacji 320 V wymagają przekroju żyły min. 2,5 mm kwadratowych. Pamiętaj, aby rozkładać przewody w liniach prostych.
  4. Zamontuj lampy w ogrodzie – wykop metrowe otwory w ziemi i osadź w nich modele lamp. Pamiętaj, aby podłączyć wybrane lampy do instalacji za pomocą trójżyłowego kabla.

Domowi (i ogrodowi!) majsterkowicze mogą samodzielnie zrobić oświetlenie ogrodu. To prosty proces, jeśli trzymasz się planu działania i zasad bezpieczeństwa.

Zarejestruj Nowe Konto