Jak zamontować i podłączyć oczka sufitowe?

Jak zamontować i podłączyć oczka sufitowe?

Jak podłączyć oczka sufitowe?

Montaż oczek sufitowych można podzielić na kilka etapów. W każdym wypadku wiąże się on z budową sufitu podwieszanego lub jeśli oczka mają oświetlać tylko fragment dekoracji domu (np. ścianę z kamienia) - specjalnej obudowy, która pomoże ukryć całą instalację — przewody, górną część oczek itp. Co ciekawe — nawet jeśli nie wiesz jak zainstalować oczka sufitowe, po wdrożeniu się w podstawy montażu możesz to zrobić samodzielnie. Oczywiście wykonanie samej instalacji elektrycznej to zadanie dla elektryka z uprawnieniami.

4 kroki od projektu do realizacji 

Tak naprawdę do cieszenia się nowoczesnym oświetleniem dzieli Cię tylko kilka kroków. Pierwszym z etapów realizacji oświetlenia sufitowego jest podjęcie decyzji o tym, jakie wybierzesz oczka sufitowe. Z kolei montaż i realizacja powinny odbywać się według planu:

  1. Zaprojektowanie i wyznaczenie miejsc na oczka sufitowe.

  2. Wiercenie otworów na oczka sufitowe (użyj końcówki do karton-gipsu).

  3. Zamontowanie opraw oczek sufitowych.

  4. Test instalacji.

Chociaż brzmi to naprawdę prosto, nie do końca takie jest. Samodzielny montaż oczek sufitowych, jeśli nie ma się doświadczenia, może skutkować porażeniem prądem (jeśli przed montażem nie wyłączy się zasilania). To właśnie dlatego, kiedy nie masz przekonania do swoich możliwości, lepiej powierz to zadanie fachowcowi.

Oczka sufitowe — jakie wybrać?

Kiedy wiesz już, jak podłączyć oczko sufitowe, możesz przejść do nieco przyjemniejszej części realizacji tego projektu, czyli do zakupów. Nasz elektromarket oferuje nie tylko opisywane oczka sufitowe, ale również lampy wiszące do salonu i innych pomieszczeń, spoty - oprawy downlight i inne lampy do salonu. Wybór oczek może być podyktowany w zasadzie dowolnym zamysłem projektowym, ponieważ w ofercie Elektromarketania.pl znajdziesz oprawy utrzymane w wielu stylach — klasycznej, nowoczesnej i minimalistycznej. Oprawy dostępne są w ciekawych wersjach kolorystycznych.

Jak widzisz, klasyczne lampy domowe nie muszą być jedynym wyborem w zakresie oświetlenia Twojego domu. Montaż oczek sufitowych nie należy do najtrudniejszych zadań i przy odrobinie wprawy można przeprowadzić go samodzielnie. Niezależnie jednak od tego, w jaki sposób będzie przebiegał — pamiętaj, że jedną z ważniejszych kwestii, o których musisz pamiętać, jest podjęcie decyzji o wyborze wysokiej jakości produktów w postaci opraw, a także zakup pozostałych elementów instalacji — kabli, kostki itp. ze sprawdzonych źródeł.

Zarejestruj Nowe Konto