Jaką lampę wybrać do nowoczesnego salonu?

Jaką lampę wybrać do nowoczesnego salonu?

Jaka lampa do salonu najlepiej sprawdzi się u Ciebie? Chociaż każdy salon to inna przestrzeń, istnieją pewne uniwersalne wskazówki. Zapoznaj się z naszymi inspiracjami i stwórz relaksujące, bezpieczne, ale i funkcjonalne pomieszczenie dla Ciebie, pozostałych domowników i gości!

Jaką lampę do salonu? Po pierwsze: centralną

Każdy salon, niezależnie od tego, jakiej jest wielkości, powinien mieć oświetlenie główne, najczęściej centralne. To lampa znajdująca się na środku sufitu, która zastępuje światło dzienne. Rozprowadza je równomiernie po całym pomieszczeniu i zwykle stanowi podstawowe oświetlenie w salonie. Główne lampy do salonu to zarówno kryształowe żyrandole, jak i minimalistyczne plafony sufitowe. Dopasuj rodzaj lampy do swojego poczucia estetyki – najważniejsze, aby była to lampa rozświetlająca całe pomieszczenie.

Polecamy: lampy wiszące do salonu

Stojąca lampa podłogowa – dla lepszego wypoczynku

Lampy podłogowe mają wielu zwolenników, ponieważ pełnią wiele funkcji. Z jednej strony budują nastrój, bo ograniczają ilość światła. Wieczorami, kiedy nie chcesz korzystać z oświetlenia centralnego, taka lampa może być dobrym zamiennikiem. Świetnie sprawdza się obok kanapy lub fotela – możesz w przyjemnej atmosferze i z zachowaniem bezpieczeństwa dla oczu czytać książkę, oglądać tv albo przeglądać social media. Po drugie, lampę podłogową można łatwo przestawić, a więc dostosować światło do swoich potrzeb wypoczynkowych. Trzecią funkcją i zaletą jest estetyka – lampa podłogowa stanowi wizytówkę salonu! Szczególnie atrakcyjnymi i zwracającymi uwagę modelami są współcześnie lampy loftowe.

Zastanawiasz się, czy taka lampa do niskiego salonu też będzie korzystna? Tak! Pionowa lampa podłogowa optycznie podwyższy salon. Podobnie zadziałałaby np. tapeta w pionowe paski.

Lampy punktowe do salonu

Masz już centralne oświetlenie i stojącą lampę podłogową. Jaka lampa do salonu byłaby jeszcze warta Twoich zakupów? Sprawdź kinkiety wewnętrzne i zastosuj oświetlenie punktowe. Ten rodzaj światła jeszcze bardziej buduje nastrój i umożliwia zrezygnowanie z głównego źródła światła na rzecz koncentracji go w określonym miejscu, np. przy telewizorze. Kiedy oglądasz film w całkowitej ciemności, szkodzisz swojemu wzrokowi. Kontrast pomiędzy ciemnym pomieszczeniem a obrazem ekranu jest zbyt duży, dlatego warto zadbać o nawet minimalne źródła światła. Punktowe lampy domowe wiesza się najczęściej na ścianie, ale możesz też postawić je np. na regale.

Sprawdź ofertę lamp do salonu, którą przygotowaliśmy w elektromarket Ania i wybierz te, które najbardziej odpowiadają Twoim oczekiwaniom – zarówno estetycznym, jak i praktycznym!

Zarejestruj Nowe Konto