Jaką lampkę na biurko dla dziecka wybrać?

Jaką lampkę na biurko dla dziecka wybrać?

Jaka lampka na biurko dziecka będzie najlepsza? Wybór wbrew pozorom nie jest łatwy nie tylko dlatego, że na rynku jest wiele dostępnych modeli lamp. Trudność polega też na uwzględnieniu zasad dobrego oświetlenia, które wpływa na samopoczucie i zdrowie dziecka – zwłaszcza w wieku szkolnym, kiedy przy biurku odrabia lekcje.

Jaka lampka na biurko dla dziecka?

Lampy biurkowe to dzisiaj mnóstwo propozycji: duże, małe, rozkładane, z USB, o regulowanej intensywności świecenia i innych funkcjach. To też różnorodna estetyka: od lampek z klasycznym kloszem, po minimalistyczne, opływowe kształty oprawy lamp. Przed zakupem przeanalizuj potrzeby dziecka i zapoznaj się z cechami każdego interesującego Cię produktu.

Poniżej przedstawiamy przykładowe lampy dobre na biurko dziecka (ale też dorosłych).

  • Lampka na biurko Lilly Pink 4W LED to nowoczesna lampa z energooszczędnym światłem LED zapewniająca ciepłą barwę o temperaturze 3000K. Ramię lampki jest regulowane, więc można przystosować odległość światła do indywidualnych potrzeb. Delikatny, różowy kolor świetnie uzupełnia pokój w jasnych, pastelowych barwach. Dostępna jest też biała lampka Lilly.
  • Lampka biurkowa FRANCO LED 1,5-6,5W czarna Kanlux włączana i wyłączana na dotyk, posiada 3 stopnie jasności, dlatego można swobodnie ustawić intensywność światła w zależności od potrzeb. Lampka ma klasyczny i uniwersalny kolor. Jej kształt wpisuje się w nowoczesny design.
  • Lampka biurkowa SARI LED B-CH czarna ze złotym kloszem emituje ciepłe światło o natężeniu 270 lumenów. Ma prosty i elegancki klosz zamontowany na dwuosiowym przegubie. Jest zasilana przewodem i dostępna także w wersji ze srebrnym kloszem.

Jaka moc lampki na biurko zalecana jest przez specjalistów? Nauce najbardziej sprzyja moc od 6 000 do 6 500 K. Zalecany strumień świetlny ma zakres ok. 150-300 lumenów. Warto też zwrócić uwagę na to, aby lampka na biurko była lekka i mobilna (łatwa do przeniesienia). Poza tym najlepszym wyborem jest żarówka LEDowa, ponieważ emituje więcej światła i zużywa mniej energii.

Zasady ustawienia lampki biurkowej – o tym pamiętaj

Lampka na biurko ucznia powinna być ustawiona:

  • z lewej strony, jeśli jest leworęczne i z prawej – jeśli praworęczne – dzięki temu dziecko nie zasłoni sobie światła podczas pisania,
  • w odległości maksymalnie 35 cm od źródła oświetlenia biurka – w efekcie dziecko nie będzie się męczyć podczas odrabiania lekcji.

Sprawdź też inne lampy domowe, które oferuje nasz elektromarket Ania i złóż zamówienie online – wygodnie, bezpiecznie, oszczędzając czas.

Zarejestruj Nowe Konto