Jakie lampy wybrać do sypialni?

Jakie lampy wybrać do sypialni?

Chcesz, żeby Twoja sypialnia była miejscem wypoczynku, regeneracji i wyciszenia. Z przyjemnością wybierasz meble, pościele i dekoracje, ale wiemy, że zadajesz sobie jeszcze jedno ważne pytanie. Jakie oświetlenie do sypialni sprawdzi się najlepiej?

Jakie lampy do sypialni? Odpowiedz na poniższe pytania

Wszystko zależy od tego, czym tak naprawdę jest dla Ciebie przestrzeń sypialniana. Czy w sypialni tylko śpisz? Czy może czytasz książki i oglądasz telewizję? Czy mieszkasz sam/a, czy dzielisz sypialnię z drugą osobą? Od tych odpowiedzi zależy dopasowanie źródeł światła.

Podstawowe oświetlenie górne

Większość podstawowych pomieszczeń w domu i mieszkaniu powinno mieć centralne oświetlenie górne. Są to najczęściej lampy wiszące, które rozświetlają równomiernie całe wnętrze. Takie oświetlenie jest też przydatne, jeśli Twoja sypialnia jest jednocześnie garderobą albo jeśli jest na tyle mała, że wpada do niej niewiele światła dziennego.

Sprawdź np. elegancki żyrandol do sypialni, jeśli urządzasz przestrzeń w stylu klasycznym lub glamour. W modzie są też lampy LED pasujące z kolei do sypialni industrialnych (loftowych). Przykładowe, minimalistyczne modele lamp znajdziesz w kategorii plafony sufitowe.

Punktowe źródła światła

Jeśli w sypialni wyciszasz się, odpoczywasz i chcesz budować intymny nastrój, wykorzystaj oświetlenie punktowe. Pomogą w tym kinkiety wewnętrzne na ścianę i inne lampy domowe. W sypialniach często urządza się dodatkowy kącik wypoczynkowy – np. fotel do czytania książek wraz z małym stolikiem. W takim przypadku warto zainwestować w stojące lampy podłogowe. Z kolei przy łóżku (pod ręką) powinna znaleźć się mała lampka nocna, którą swobodnie zgasisz przed snem i zapalisz np. po przebudzeniu w nocy.

Twoja sypialnia to Twój azyl

Sypialnia powinna być Twoim azylem, dlatego, zanim zaczniesz szukać odpowiedzi na pytanie, na jakiej wysokości kinkiet powinien wisieć nad łóżkiem albo jakie oświetlenie do małej sypialni będzie właściwe, rozpoznaj swoje potrzeby. Przeglądaj dostępne lampy wiszące do sypialni i pozostałe rodzaje oświetlenia, aby mieć rozeznanie i podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Zarejestruj Nowe Konto